Karadeniz ekibinde kiralık oyuncular takıma dönebilir

FIFA tarafından Samsunspor’a 2 dönemlik transfer yasağı geldi. Ajansspor’da yer alan habere göre; Karadeniz ekibi transfer yasağının ardından başka takımlarda kiralık olarak forma giyen 2’si yabancı olmak üzere toplamda 15 futbolcusunu yeniden takıma çağırabilir.

“Türk Futbol Kulüplerimize ciddi bir darbe vurmuştur”

Kırmızı-Beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, “FIFA’nın haksız olan kararı CAS tarafından onandı ve Kulübümüz önümüzdeki “kış ve yaz” transfer dönemleri dahil olmak üzere iki dönem transfer yapamayacaktır. Anılan haksız karar neticesinde, FIFA yalnızca kulübümüze değil Türk Futboluna ve Türk Futbol Kulüplerimize ciddi bir darbe vurmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından ‘kış ve yaz’ transfer dönemleri dahil olmak üzere iki dönem transfer yasağı alan Karadeniz ekibi kadrosuna dışardan oyuncu dahil edemeyecek.

Kadrosuna dışardan oyuncu katamayacak olan Samsunspor, başka takımlarda forma giyen oyuncularıyla anlaşması durumunda onları dahil edebilecek. Kırmızı-Beyazlı ekibin başka takımlarda kiralık olarak 2’si yabancı toplamda 15 oyuncusu bulunuyor.

Samsunspor’un kiralık futbolcuları

Celil Yüksel (Göztepe)
Ahmet Sağat (Çorum FK)
Barış Alıcı (Kocaelispor)
Ali Ülgen (Sakaryaspor)
Melih Altıkulaç (Versailles)
Polat Yaldır (Arnavutköy Bld.)
Moussa Guel (Dunkerque)
Elhadj Bah (Dunkerque)
Elanı Yegen (1461 Trabzon)
Ali Kılıç (Gümüşhanespor)
Berk Taşkın (Ümraniyespor)
Sarp Ekinci (Büyükçekmece Sinopspor)
Şener Kaya (Amed SK)
Yusuf Poyrazlı (Pazarspor)
Ali Demir (Fatsa Bld.)

Kiraladığı oyuncularla sözleşme uzatılabilecek

Bu sezon başında kiralık olarak kadrosuna Taylan Antalyalı ve Muhammed Gümüşkaya’yı katan Samsunspor, oyuncu ve kulüpleriyle anlaşması durumunda sözleşmelerini uzatabilecek. Karadeniz ekibinin transfer yasağı 2024-2025 sezon başı transfer dönemine kadar geçerli olacak.

Ayrıca Samsunspor, altyapıdan yetiştirdiği genç futbolcuları da A takıma yükselterek, Süper Lig maçlarında oynatabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir