Olası Depremin Sonuçlarını Tek Tek Sıraladı! Celal Şengör, Neden İstanbul’dan Taşınma Kararı Aldı?

Ünlü jeolog Prof. Dr. Celal Şengör, İstanbul’da yaşanabilecek büyük deprem öncesinde neden şehirden taşınacağını gazetici Fatih Altaylı’nın programında ilk kez anlattı.

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından birçok uzman, Marmara Bölgesi için uyarılarda bulunmaya başladı.

Son olarak Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, İstanbul’da meydana gelebilecek deprem hakkında şu açıklamaları yapmıştı.

 ‘7.6, 7.9′ kadar gidebilir diye ben söylüyorum. Deprem geliyor. 1 sene sonra, 1 ay sonra hatta 1 hafta sonra da olabilir. Riskin en yüksek olduğu bölgeler Atatürk Havalimanı, Zeytinburnu, Küçükçekmece, Avcılar, Büyükçekmece ve Fatih tarafında da yumuşak zeminler var. Anadolu Yakası’nda da Tuzla, Pendik, deniz kenarı tarafları’

Fatih Altaylı’nın Youtube kanalına konuk olan Celal Şengör de geçtiğimiz günlerde deprem sebebebiyle İstanbul’dan taşınacağını açıklamıştı.

Altaylı’nın neden taşınacaksın sorusuna Şengör, ‘Çünkü depremden sonra İstanbul’un ne hale geleceğini biliyorum” demişti.

68 yaşındaki profesör, aldığı karara yönelik ilk kez konuştu ve olası depremde meydana gelebilecek durumları aktardı.

‘İstanbul’da deprem oldu, yangınlar çıktı. Birkaç bina hasar gördü herkes sokakta, nereye kaçacaksın? Yemeğini nereden temin edeceksin? Depremden sonra yangınlar çıkacak. Nereye kaçacaksın? Yağma başlayacak. Irza geçilmelere başlanacak. İstanbul’da kaç tane Afgan var?’

Celal Şengör’ün açıklamalarının tamamı?

Profesörün açıklamalarına gelen yorumlar ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x