Sakın hemen içmeyin! Çok sık ilaç kullanımı organlar için ölüm çare doğallık

1-BAĞIRSAK SAĞLIĞI İÇİN RİSKLİ

Gereğinden fazla ilaç tüketilmesi bağırsak sisteminin işleyişini bozarak uzun süren kronik ishal problemi yaşanmasına neden olabilir. Çoğunlukla kimyasal içerikleri olan ilaçlar fazla kullanıldığında vücuttan atılması zorlaşıyor ve böbrek metabolizmasını olumsuz etkiliyor. Ağrı kesicilerin kontrolsüz şekilde tüketilmesi böbrek yetmezliğinin gelişmesine neden olur. Ağrı kesicilerin pek çoğu böbreğe dokunuyor. Ağrı kesicilerin fazla kullanılması böbrek yapısını bozuyor.

2-BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ZAYIFLAR

Ağrı kesici ilaçları fazla kullanmak bağışıklık sistemini baskılar. Bunun yanında diğer organlar ve sistemler de bu durumdan olumsuz şekilde etkilenir. Fazla ağrı kesici kullanmak, mide olmak üzere sindirim sistemi ve organlara da zarar verebilir.

3-MİDE OLUMSUZ ETKİLENİYOR

Mideyi virüs benzeri rahatsızlıklara ve dokunun zedelenmesine karşı korumakta olan mide mukozası, fazla oranda ağrı kesici tüketilmesi ile hasar alır ve midede kanama, ülser ve ağır ağrıların yol açabilir.

4-KARACİĞERİ ÜZÜYOR

Ağrı kesicilerin fazla kullanımı aynı zamanda karaciğeri de olumsuz etkiler. Karaciğer işlev testlerinin doğru çalışmaması ile başlayan bu sağlık sorunu, karaciğer yetmezliği gibi birçok sorunun gelişmesine neden olabilir.

DOĞAL YOLLARLA AĞRIYI KESİN

Sarımsak, üzüm ve zeytin ağrıyı doğal olarak kesme yeteneğine sahip ürünlerden bazıları. Zencefil ve zerdeçal da ağrı kesici özellikleriyle sizi memnun edecek baharatlar arasında. İlaç kullanmak yerine doğallıktan yana olarak da ağrılarınızdan kurtulmanız mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x