İmamoğlu’ndan AKP’li başkana ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, aynı göreve ikinci kez seçilen AKP’li  Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’i makamında tebrik etti.
 
Cin ve ekibine başarı dileklerini ileten İmamoğlu, şunları söyledi:
 
“Allah utandırmasın. Hemen hemen bütün belediye başkanlarını ziyaretimde içten ve tabiri caizse yürekten ifadeyle diyorum ki; inşallah en başarılı döneminiz olur. Çünkü, her ilçedeki başarı, aslında İstanbul’un en başarılı dönemi anlamına geliyor.
 
Biz, bütüncül başarıyı önemsiyoruz. Bu kapsamda bir işin yapılabilmesi, yapılmasının önündeki engellerin aşılabilmesi meselesi, hiçbir siyasi kavramın engel olabileceği bir şey olmamalı; olamaz da. Bu bağlamda açık, şeffaf ve iletişimi en yüksek seviyede tutan bir dönemi, bütün ilçelerimize taşımak istiyoruz” 

 
İmamoğlu belediyelere yaptığı ziyaretlerle ilgili de “Hem ayağımızı yorganımıza göre uzatmak istiyoruz hem de bu işler yapılırken ‘öncelik’ kavramını Büyükşehir gözüyle, ilçe belediyesinin gözüyle gündemimizde tutmak istiyoruz. 16 milyon insanımızın mutlu ve huzurlu olması, iyi bir yaşama kavuşması ilçe ilçe, aslında Türkiye’nin huzuru için büyük bir altyapı. Bu bakış açısıyla bugün buradayız” ifadelerini kullandı.
 

 
 “DESTEĞİNİZİ ESİRGEMEYECEĞİNİZE OLAN İNANCIMIZ TAM”
 
Pendik Belediye Başkanı Cin de “Yeni dönemin ülkemize, İstanbul’umuza, Pendik’imize hayırlı olmasını niyaz ediyoruz. Vatandaşımızın vermiş olduğu kararın, her zaman başımızın üzerinde yer olduğunu biliyoruz. Bu nezaketinizden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah bu 5 yıllık süre zarfında hem İstanbul’a hem de İstanbul’un ilçelerine hizmetler noktasında, yatırımlar noktasında desteğinizi esirgemeyeceğinize olan inancımız tam” dedi.
 
Konuşmaların ardından İmamoğlu ve Cin, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Pendik’in sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x